Titulní fotografie

autor - Říj.31, 2016 - Fotografování

Osobní stránky s fotkami z cest, rodiny a přátel a troškou vlastní tvorby, samostatná část je věnována sférickým panoramatům. Textová část je především o různých testech, udělátkách a snaze o digitální workflow v linuxu. Většina obsahu je přístupná bez přihlášení. Díky za návštěvu.

Titulní fotografie - odkaz do galerie

Kliknutím na snímek se dostanete do galerie, seznam posledně přidaných fotek najdete zde.

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Titulní fotografie

Systémy správy barev v Linuxu

autor - Srp.23, 2014 - Linux, Programy

Článek poskytne základní informace o colord, Oyranos, Argyll CMS a XICC a pomůže uživateli zorientovat se v aktuálním stavu správy barev v Linuxu. (pokračovat…)

Napsat komentář :

darktable: OpenCL na nVidia GTX 750 Ti

autor - Srp.18, 2014 - Linux, Programy

darktable již nějakou dobu podporuje výpočty s využitím GPU (skrze OpenCL), v článku porovnávám rychlost konverze RAW snímků se zapnutým a vypnutým OpenCL. (pokračovat…)

Napsat komentář :, ,

Celoobrazovková správa barev pro linuxový desktop

autor - Srp.01, 2014 - Linux

Zatímco vybrané aplikace již několik let bez problémů zobrazují obrázky s podporou správy barev (EoG, darktable, GIMP, Krita, CinePaint, Geeqie, atd.), potíž doposud zůstává se zobrazením ostatních prvků na desktopu: dekorace oken, ikony, pozadí oken, přehrávání videa. (pokračovat…)

Napsat komentář

Korekční matice kolorimetru pro monitory s velkým gamutem

autor - Čvc.30, 2014 - Postupy

Pro kalibraci (a charakterizaci) monitorů se používají dva typy zařízení: levnější kolorimetr či dražší spektrofotometr. Ten první snímá jas pouze u vybraných barev, zatímco druhý snímá celé viditelné spektrum.

Potíž s kolorimetry je, že správně interpretují barvy pouze u standardních monitorů zobrazujících v barvovém prostoru blízkém sRGB. V případě monitorů s podporou většího gamutu mohou (ale nemusí – záleží na výrobci) selhat. (pokračovat…)

Napsat komentář

Technické poznámky k Xiaomi Mi2S

autor - Pro.01, 2013 - Hardware

ROM: CM 10.2 M1cha, True Dual Boot by CWM 6.0.3.2 (pokračovat…)

Napsat komentář

Trochu kritičtější poznámky ke Xiaomi Mi2S

autor - Říj.02, 2013 - Hardware

Po půl roce s iPhone 5 jsem opět velmi zatoužil po otevřeném systému v podání Androidu, a protože v malém rozměru moc výkonných hraček není, pořídil jsem opěvovaný čínský Xiaomi Mi2S ve verzi 32 GB. Papírové parametry jsou až na detaily (nemá NFC, je trochu těžší) skvělé, ale není všechno zlato, co se třpytí. (pokračovat…)

Napsat komentář

Archiv