Titulní fotografie

autor - Říj.31, 2016 - Fotografování

Osobní stránky s fotkami z cest, rodiny a přátel a troškou vlastní tvorby, samostatná část je věnována sférickým panoramatům. Textová část je především o různých testech, udělátkách a snaze o digitální workflow v linuxu. Většina obsahu je přístupná bez přihlášení. Díky za návštěvu.

Titulní fotografie - odkaz do galerie

Kliknutím na snímek se dostanete do galerie, seznam posledně přidaných fotek najdete zde.

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Titulní fotografie

Panoramatická hlava s automatickým otáčením

autor - Úno.18, 2018 - Fotografování

Víceméně náhodou jsem na YouTube narazil na motorizované panoramatické hlavy, jejichž použití je propagováno primárně pro snímání panoramatického videa. Mne však zaujala možnost použití s mobilním telefonem pro klasickou skládanou panoramatickou fotografii

(pokračovat…)
Napsat komentář

Systémy správy barev v Linuxu

autor - Úno.17, 2018 - Linux, Programy

Článek poskytne základní informace o colord, Oyranos, Argyll CMS a XICC a pomůže uživateli zorientovat se v aktuálním stavu správy barev v Linuxu. (pokračovat…)

Napsat komentář :

HTPC. Re-worked.

autor - Úno.14, 2017 - Hardware, Linux

Po mnoha letech s MythTV přišla chvíle na mírný upgrade: frontendem se stalo Kodi a TVHeadend nahradilo MythTV v roli backendu pro nahrávání z DVB-T. Výhodou oproti dřívější instalaci je jednodušší konfigurace tuneru DVB-T v TVHeadendu a mnohem jednodušší nastavení automatického vypínání. Navíc Kodi vypadá poněkud lépe než MythTV. (pokračovat…)

Napsat komentář :, ,


darktable: OpenCL na nVidia GTX 750 Ti

autor - Srp.18, 2014 - Linux, Programy

darktable již nějakou dobu podporuje výpočty s využitím GPU (skrze OpenCL), v článku porovnávám rychlost konverze RAW snímků se zapnutým a vypnutým OpenCL. (pokračovat…)

Napsat komentář :, ,

Celoobrazovková správa barev pro linuxový desktop

autor - Srp.01, 2014 - Linux

Zatímco vybrané aplikace již několik let bez problémů zobrazují obrázky s podporou správy barev (EoG, darktable, GIMP, Krita, CinePaint, Geeqie, atd.), potíž doposud zůstává se zobrazením ostatních prvků na desktopu: dekorace oken, ikony, pozadí oken, přehrávání videa. (pokračovat…)

Napsat komentář

Archivy