Ostatní

Synchronizace s OWA pomocí standardních protokolů

by on Srp.13, 2010, under Linux, Ostatní

Synchronizace emailů a kalendáře v OS Android s MS Exchange serverem, který podporuje pouze přístup přes OWA (Outlook Web Access), ale nikoliv pomocí ActiveSync. (continue reading…)

Leave a Comment :, more...

Úpravy MS Windows XP bez admin práv

by on Srp.23, 2009, under Ostatní

Pokud nemáte na počítači s MS Windows XP administrátorská práva a přesto jej chcete „dodělat“ dle svých představ, není nutné zoufat. Polemiku o tom, proč ta práva nemáte a zda je rozumné je obcházet, nechám na Vás. Příspěvek je spíše souhrnem možných postupů, ne detailním návodem. Při volbě programů věnujte pozornost licenci – některé freeware programy nejsou pro komerční použití zdarma. Před jakýmikoliv změnami doporučuji plnou zálohu hard disku včetně MBR (CloneZilla, PartImage). Nevíte-li, co děláte, nedělejte to! (continue reading…)

Leave a Comment : more...

HTC Touch HD – zkušenosti

by on Úno.19, 2009, under Ostatní

Přibližně po dvouleté přestávce opět používám telefon s operačním systémem Windows Mobile (aka Pocket PC), dříve ve verzi 5.1 na HTC TyTN, nyní již 6.1 na HTC Touch HD. Mezitím jsem používal SonyEricsson P1i. (Toto není žádná recenze, spíše zkušenosti z používání.) A výsledný dojem? Chytrá mobilní zařízení mají před sebou ještě dlouhou cestu, než budou jednoduše použitelná… (continue reading…)

1 Comment :, more...

Poznámky ke správě barev

by on Zář.26, 2008, under Ostatní

Ke správnému používání správy barev je vhodné pochopit pochopit nejen teoretické základy – dobře popsané na mnoha webových stránkách – ale občas i vlastnosti (a omezení) konkrétní aplikace.

Následující poznámky se týkají především profilů vytvořených ArgyllCMS (tedy normy ICC verze 2.1) a CMS engine LittleCMS (LCMS). Nejedná se o návod, pouze postřehy či vysvětlení, které mi původně nebylo jasné z dokumentace k příslušným programům. (continue reading…)

Leave a Comment : more...

Archivy