Hardware

HTPC. Re-worked.

by on Úno.14, 2017, under Hardware, Linux

Po mnoha letech s MythTV přišla chvíle na mírný upgrade: frontendem se stalo Kodi a TVHeadend nahradilo MythTV v roli backendu pro nahrávání z DVB-T. Výhodou oproti dřívější instalaci je jednodušší konfigurace tuneru DVB-T v TVHeadendu a mnohem jednodušší nastavení automatického vypínání. Navíc Kodi vypadá poněkud lépe než MythTV. (continue reading…)

Leave a Comment :, , more...

Technické poznámky k Xiaomi Mi2S

by on Pro.01, 2013, under Hardware

ROM: CM 10.2 M1cha, True Dual Boot by CWM 6.0.3.2 (continue reading…)

Leave a Comment more...

Trochu kritičtější poznámky ke Xiaomi Mi2S

by on Říj.02, 2013, under Hardware

Po půl roce s iPhone 5 jsem opět velmi zatoužil po otevřeném systému v podání Androidu, a protože v malém rozměru moc výkonných hraček není, pořídil jsem opěvovaný čínský Xiaomi Mi2S ve verzi 32 GB. Papírové parametry jsou až na detaily (nemá NFC, je trochu těžší) skvělé, ale není všechno zlato, co se třpytí. (continue reading…)

Leave a Comment more...

Čtečky paměťových karet

by on Led.02, 2010, under Hardware

Protože má obstarožní čtečka nepodporuje SDHC karty a kopíruje data kolem 2 MB/s, poohlédl jsem se po nových. Jako obvykle, ohledně podpory linuxu se v internetových obchodech nedá zjistit žádná pozitivní informace. Nicméně, při hledání jsem narazil na zajímavý přehled čteček s uvedením použitého kontroleru a jejich klasifikace dle přenosové rychlosti.

Rychlý pohled na české obchody mne zavedl k modelu KINGSTON 19-in-1 s kontrolerem Genesys Logic GL826 např. na ALZA.cz. Zatím nedorazila, později aktualizuji článek s informací ohledně funkčnosti, nicméně fungovat by to mělo.

Leave a Comment more...

HTPC = MythTV + Zotac ION ITX

by on Říj.17, 2009, under Hardware, Linux

Popis instalace a zkušeností s MythTV (původně Mythbuntu 9.10, nyní aktualizováno na 10.10) s následující hardwarovou sestavou:

(continue reading…)
12 komentářů :, more...

Vodní chlazení počítače

by on Lis.21, 2006, under Hardware

Jediným důvodem pro vodní chlazení byla eliminace hluku – počítač používám v ložnici a občas jej nechávám běžet přes noc. Před investováním do vodního chlazení jsem se pokusil analyzovat hlučné části svého počítače: (continue reading…)

3 komentáře : more...

Archivy