Tag: Tisk

Zpracování fotografií v linuxu

by on Pro.31, 2016, under Fotografování, Linux, Postupy

Na úvod bych snad chtěl jen podotknout, že žádný open-source program nedosahuje kvalit (z pohledu možností, ovládání, work-flow, atd.) komerčních aplikací jako např. Adobe PhotoShop, iView, DxO. To je celkem logický stav, nicméně ne každý potřebuje kanón na vrabce a navíc i přesto lze s mírně nižším pohodlím linux či unix plně používat pro zpracování fotografií na dobré kvalitativní úrovni. (continue reading…)

8 komentářů :, , , , , more...

Tisk v CMYK režimu

by on Zář.20, 2008, under Fotografování

Většina běžných ovladačů inkoustových tiskáren očekává vstupní data v RGB režimu, tj. konverze na tiskové barvy (CcMmYKLk u Epson Photo Stylus P 2100) probíhá bez vlivu uživatele. Následující článek sepisuje poznatky k tisku v CMYK režimu s ovladačem Gutenprint vč. vytvoření ICC profilu. (continue reading…)

Leave a Comment :, , more...

Čištění tiskové hlavy EPSON P 2100

by on Zář.07, 2008, under Fotografování

Důvody, proč některé trysky netisknou, mohou být v zásadě dva: buď došel inkoust či mu něco brání v cestě. Po delší době nepoužívání anebo naopak častém používání mohou být tiskové trysky ucpány přebytečným či zaschlým starým inkoustem.

To lze vyřešit vyčištěním tiskové hlavy – nenásilnou metodou, tedy rozpouštěním a odstraněním starého inkoustu. Některé níže uvedené kroky mohou vést k poškození tiskárny a případně ztrátě záruky – tedy jako obvykle, vše provádíte na vlastní riziko.

(continue reading…)
16 komentářů : more...

Postup pro tisk v linuxu (včetně správy barev)

by on Pro.12, 2006, under Fotografování

Tisk v rámci pracovního postupu se správou barev se provádí dvěma způsoby: konverzi do barevného prostoru tiskárny (ať už RGB nebo separaci do CMYKu) provádí buď program, ze kterého tiskneme, nebo samotný tiskový systém či ovladač.

(continue reading…)
Leave a Comment :, more...

Archivy